Anayasa köprüsü için seyahat iptalleri omicron tarafından% 9 arttı

Yeni omicron varyantı turizm sektörünü bir kez daha riske soktu. Koronavirüsün bu yeni formunun aşılara karşı daha güçlü veya dirençli olabileceği korkusu, bazı İspanyolların Aralık ayı için seyahat planlarını askıya almasına neden oldu. Destinia genel müdürü Ricardo Fernández, ” Bir hafta önce iptal oranı% 1 idi ve şimdi% 4’teyiz” dedi. Ancak Anayasa köprüsü’nün rakamları daha da kötü: zaten% 9 iptal var.

Uluslararası seyahatler, son haftalarda bir yükseliş yaşadıktan sonra en çok iptal edildi. Bu seyahat acentesinden elde edilen veriler, bir ay önce İspanyollar tarafından rezerve edilen seyahatlerin% 94’ünün ulusal bölge için olduğunu, şimdi ise% 80 yerli ve% 20 uluslararası oranına ulaşıldığını gösteriyor. Fernández, ”İnsanlar cesaret vericiydi – dedi Fernández – esas olarak Londra, Amsterdam, Roma gibi büyük Avrupa başkentlerine ve hepsinden önemlisi Portekiz gibi ülkelere seyahat etmek”.

İspanyolların Portekiz rezervlerinin% 26’i iptal edildi ve en öngörülebilir olanı “bu sayının artmaya devam etmesi”

Bu sayıyı artırmak için mantıklı birçok tüketici veya seyahat daha pahalı, bunu yapmamak için tercih yapıldı Seyahat etmeye karar verdik çünkü”” ” Portekiz ve ayrıca Birleşik Krallık’ta mevcut sorunları başlayan yeni kısıtlamalarla, karantina üç gün yapmak zorunda, Destinia Genel Müdürü, ” dedi devam ettiğini ancak, Fernandez TVE röportajında bu Perşembe günü açıkladığı gibi, Portekiz için İspanyollar rezervasyonları %26’sı iptal edilmiş ve en tahmin edilebilir “dir.

Bu anlamda, bazı durumlarda “şüphesiz” tutarın müşterilere iade edileceğini veya seyahat etmelerine izin verileceğini belirtmek istedi. Bu, Fas’ta olduğu gibi, girişin artık yasak olduğu varış noktasında da geçerli olacaktır. Fernández, “Orada parayı şüphesiz iade ediyorlar” dedi. Ancak başka bir şey, Portekiz’e yapılan iptallerde olduğu gibi, bir gezginin ihtiyatlılıktan geri adım atmasıdır.

“Portekiz’e seyahat eden yolcularla, çoğu durumda olacak olan şey, paralarının iade edilmeyeceği, ancak önümüzdeki aylarda biletlerini kullanmalarına izin verileceği”

Seyahat acentası genel müdürü, “Portekiz’e seyahat eden gezginlerle, çoğu durumda olacak olan şey, parayı iade etmeyecekleri, ancak önümüzdeki aylarda biletlerini kullanmalarına izin verilecek veya konaklama bölümünü iade edecekler” dedi. ” Gerçek şu ki, endüstri bu yıl çok şey öğrendi ve şimdi çok büyük bir esnekleşme var ” diye ekledi.

Dünya turizmi 2023 yılına kadar toparlanmayacak
Turizmin toparlanması ilerliyor, ancak yavaş bir tempoda. Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), sektörün en az 2023 yılına kadar %100 toparlanmayacağını öngörüyor. Bununla birlikte, örgütün başkanı Julia Simpson, Efe’deki bir röportajda açıklandığı gibi, 2022’in sonunda pandemiden önceki seviyenin% 85’ine ulaşmasını bekliyor. Bununla birlikte, her şey hareketlilikle ilgili herhangi bir kısıtlamanın tekrar uygulanmamasına bağlı olacaktır.

Simpson, bu iyileşme derecesinin en iyi senaryolarda, açık sınırlarla sağlanacağını, ancak birçok ülkenin bu son covıd-19 varyantına tepki gösterdiği paniğin tahminlerin gözden geçirilmesini zorlayabileceğini söyledi.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.