Hogwarts Mirası aslında yutturmaca kadar yaşayabilir gibi görünüyor

Video oyunu teknolojisinin filmlerin büyük ölçeğine ayak uydurabilmesinden çok önce yayınlanan Harry Potter filmlerinin büyük bir kısmının göz önüne alındığında, iyi bir Harry Potter video oyunu yapmak asla kolay olmayacaktı. Ancak çoğu film tabanlı video oyununun standartlarına göre bile, milyarlarca dolarlık film serisinin filmlerine eşlik eden oyunların hiçbiri eve yazmaya değecek bir şey değildi (tabii ki LEGO oyunları hariç).

Bununla birlikte, sızan görüntülerin ilk kez büyük ölçekli bir Harry Potter RPG’Sİ olabileceğine dair söylentilere yol açmasından yıllar sonra, 2020’nin sonlarında, projenin aslında gerçek olduğuna dair bir fragman şeklinde resmi onay aldık. resmi başlık Hogwarts Mirası.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın piyasaya sürülmesi PS3 ve Xbox 360’ın piyasaya sürüldüğü zamana denk geldiğinden, en yeni nesil oyun platformlarına geçişten bu yana uygun bir Harry Potter oyunu yapılmadı. Franchise artık kitaplardan ve yeni spin-off’lara, oyunlara ve kitaplara doğru genişlediğinden, çevre, Büyücü Dünyasının evrenine ve irfanına doğru bir şekilde derinlemesine giren bir oyun için olgunlaştı. başlangıçta sızdırılmış video görüntüleri oyunun bir miktar gerçekleşeceğini iddia ediyor 19. yüzyılda zaman.

Daha sonraki güncellemelere göre, oyuncu, okuldaki yaşamın dışında, bir goblinler ve karanlık sihirbazlar koalisyonu tarafından önerilen bir isyanı çevreleyen bir komploya karışan beşinci sınıf bir sihirbazı kontrol edecek. Ayrıca, oyuncunun büyücülük dünyasının narin dokusunu parçalamakla tehdit eden bir tür eski, bilinmeyen sihri öğrenmesini de içerecektir.

Oyun, o zamandan beri Harry Potter lore’daki bir dizi önemli olaya değinebilirdi. Hem Dumbledore’un hem de kötü büyücü Grindelwald’ın doğumlarında olduğu gibi, Safkan Siyah Evi’nin öne çıkması o dönemde gerçekleşti. Fragmanda görülebileceği gibi, oyun, Fantastic Beasts spin-off serisinde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, genişletilmiş Harry Potter evreninin çoğunu oluşturan çeşitli yaratıklara, hayvanlara ve bitkilere de ağır bir şekilde yaslanacak gibi görünüyor. ve Onları Nerede Bulabilirim.Oyunu çevreleyen spekülasyonlar 2018’den bu yana köpürüyor ve son birkaç haftaya kadar projeyi çevreleyen sözler büyük ölçüde sessiz kaldı. Ancak bu yılın başlarında, yeni nesil PS5 ve Xbox Series X konsollarının piyasaya sürülmesine kadar oyunun rafa kaldırılmasına karar verildiğini öne süren yeni raporlar ortaya çıktı. Ancak Bloomberg daha sonra, Harry Potter yaratıcısı J.K. Rowling’in trans karşıtı görüşlerini çevreleyen sürekli tartışmalara rağmen, projenin hala çok devam ettiğini doğruladı.

Ancak bunların hepsi 2020’nin sonlarında geri döndü. 2021 sürümü için lanse edilmesine rağmen, oyun geçen yılın başlarında 2022’ye ertelendi ve geliştiriciler oyuna “ihtiyaç duyduğu zamanı” vermeyi taahhüt ettiklerini belirtti.”Gelecek ve o zamandan beri çok sayıda oyun gösterir rağmen, takip eden yıl Hogwarts Eski üretim daha açıklayıcı bir şeyler yanlış yapıldı, nerede deneyimsiz Çığ Studios gitmişti olmadığı konusunda endişelere yol yüzey umuduyla Harry Potter hayranları için çorak bir kişiydi.

Ancak neyse ki, Çığ’da işler yolunda gibi görünüyor ve bu sabah Sony, 17 Mart’ta oyuncuları oyunun hikayesi, ortamı ve oynanışı boyunca götürecek özel bir State of Play etkinliği yayınladı. 20 Dakikalık etkinlik, gerçek bir Hogwarts öğrencisi olarak hayatı dengelerken, derslere giderken ve yeni büyüler öğrenirken oyunda yapılacak şeylerin mekaniğine ve zengin duvar halısına genel bir bakış sağlayan 15 dakikadan fazla yepyeni oyundan oluşuyordu. kale duvarları. Aşağıda kontrol edebilirsiniz.

Neyse ki, oyun, birkaç yıldır projeyi çevreleyen yüz binlerce Harry Potter hayranının hissettiği beklentiyi yerine getirecek gibi görünüyor. İnternetteki Oyun Durumuna verilen tepki büyük ölçüde olumluydu; insanlar, Hogwarts’ın çok ötesine uzanan dünyanın sunulan büyüklüğünü ve ölçeğini övüyorlardı, aynı zamanda algılanan ayrıntı düzeyini de, sadece görsel olarak değil, aynı zamanda Büyücü Dünyasının bilgisini o dönemden hayata geçirirken. Videonun tamamına göz atın ve aşağıda kendiniz için yargılayın.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.