Yol testi: ayak peelingi kullanmalı mısınız?

Hayırsever tarafından daha az fonksiyonlu ayakkabı ürün ve bir daha bir hareket insan ayağına geliyor, o şeyi ele sahip olduğunda seninle bu dünyada yürümek zorunda olanlar var. Ayak fetişlerini hiç anlamadım, ama benim varsayımım, eğer sahip olmadığınız sürece, çıplak ayağınız nadiren halkın bakışlarının yargılayıcı parıltısına maruz kalıyor.

Böyle bir çıplak ayak görüntüsü, yakın aile üyeleri, cerrahlar ve fizyoterapistler veya yatağı paylaşmaktan zevk aldığınız kişiler için ayrılmıştır. Ama o zaman bile, dürüst olalım – sadece yatma rutininizde kalıcı bir fikstür haline gelene kadar çorabı çıkarmaya cesaret ettiniz, çünkü bu tek başına “Seni seviyorum” kelimelerinin ötesine geçen bir samimiyet işaretidir.”

Egzersiz yapmaktan, özellikle koşmaktan hoşlanan biriyseniz ve sizi her hafta bir pedikür için spa salonuna sık sık götüren bir yaşam tarzından hoşlanmıyorsanız, ayaklarınızın benimki kadar iyi görünme olasılığı vardır: kuru, nasırlı ve sertleşmiş.

Bir şefin parmak uçları yıllarca haşlanan yiyeceklerden ve sıcak tabaklardan sonra dokunuşa uyuşmuş gibi, kuru ayaklarım yakında tüm hislerimi kaybedecek gibi görünüyor. Elbette, kırık topuklarım henüz bir Hobbit’le karıştırılmayacak, ama buradaki paket servisi olan restoran özellikle bu kelime – “henüz”.

Bu yüzden, evde pedikür tedavisi sağlayan ayak soyma çılgınlığını başlatan marka olan Milky Foot ve ayakları mümkün olan en yumuşak, bebek yumuşak ayaklara teslim etme vaadini keşfettiğimde şüpheciydim ama çoğunlukla ilgimi çekti. Ayak soyma maskelerine aşina olmayanlar için açıklamama izin verin.

Ürününüzü kutudan çıkardıktan sonra, elli dakika boyunca kendinizi eğlendirirken ayaklarınızın üzerinde kaydığınız bir tür Japon ayak peelingi goopunun iki plastik torbasını bulacaksınız. Film izlemek, aşırı çuvallar içinde ayakları ile oturarak yapmak kalır – gördüğü her ne ise Netflix bazı değersiz komedi, izle. Daha sonra, beş ila 10 günlük bir süre boyunca, yoğun soyma işlemi pürüzsüz, güzel tabanlarla sonuçlanacaktır.

Baş
Sürecin ayak ıslatma kısmı ağrısızdı ve oldukça hızlı geçti. Bir saat süren ıslanmadan önce, talimatların yönlendirdiği gibi ayaklarımı yıkadım ve sonra onları plastik patiklere kaydırdım. Bunu nerede yaptığınız konusunda deneyecek olanlara dikkat ediyorum, çünkü ayak pul pul dökülme goopu turuncu bir çeşittir ve halıya veya giysilere biraz bulaşırsanız lekelenebilir.

Neyse ki, banyo karolarını kolayca yıkadı. Islatma işlemi tamamlandıktan sonra ayaklarımı tekrar yıkadım ve her zamanki gibi devam ettim.

1-2. Günler

Önümüzdeki iki gün boyunca, ürünün etkinliğini sorgulamaya başladım. Soyulma belirtisi yoktu, sıkılık yoktu, sıra dışı bir şey yoktu. Ayaklarım nasırlı ve huysuz kaldı ve sonuçları görmek için sabırsızdım.

Ama sonra üçüncü gün geldi.

3-7. Günler

Üçüncü günde ayaklarım soyulmaya başlamıştı. Bir köpeğin yaz aylarında saçlarını dökmesi gibi, ayak tabanlarımdaki deri de endişe verici bir hızla kopuyor gibiydi.

İlk başta, sadece bir kabarcık gibi görünüyordu – ağrısız olsa da. Ama dokunmaya gittiğimde, ürün sertleşmiş cildi çıkarırken ayağımdan düşen bir deri parçasına dönüştü ve aşağıda daha pürüzsüz, daha parlak, daha taze bir tabaka ortaya çıkardı.

Dördüncü ve beşinci gün boyunca böyle devam etti, ancak bu sefer cildin dökülmesi ayağımın tabanıyla sınırlı değildi, aynı zamanda topuk, ayak parmaklarının etrafında, hatta üstte bile.

Altıncı günde gerçekten dehşete düşmüştüm. Çoraplarla ve spor ayakkabılarla işe giderdim ve eve dönüp ayakkabılarımı çıkardıktan sonra çorabımda kalan deri parçalarını bulurdum.

Cilt yoğun peeling, baksana onlara neden olsa ayaklarım biraz sweatier hissettim, bunu buldum. Ancak soyma devam etti. Sabahları bile, yatağa çorap giymediğim günlerde çarşaflarda bir çeşit karmaşık dantel yatak takımı gibi ölü derinin korunduğunu görürdüm.

Sonuç

Ürünün vaat ettiği gibi, ayak peelinglerinin peeling prensipleri işi yapar. Ayaklarım, yürümeye başladığımdan beri içinde bulundukları en pürüzsüz, en yumuşak cilde kavuştu. Nihayetinde ayaklarım yeniden doğdu, bu Sütlü Ayağın gücü.

Bununla birlikte, ayaklara uygulamak için bir krem veya bir çeşit nemlendirici maske ile takip etmedim. Sonuçlar bir veya iki hafta oyalandı, ancak ikinci haftada kuru topuk hissi kesinlikle içeri girmeye başladı. İyi görünümlü, çıplak ayaklar söz konusu olduğunda, ayak kabukları harika bir üründür. Ucuz, uygun fiyatlı ve kullanışlı, evde lüks bir pedikür için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Tabii ki, istenen sonuçları elde etmeden önce bir haftalık soyulmaya katlanmak zorunda kalacaksınız, ancak kesinlikle bir pomza taşı kullanmaktan veya başka birinin pomza taşını kullanmasından daha acısızdır.

Bunun yanı sıra eğlenceliydi. PVA tutkalı tutkalı olan ve avuçlarınızdan soyulmuş bir çocuk olsaydınız, bu biraz çocukluk nostaljisini geri getirecektir. Yine de yatak odanızın sınırlarında tutun, çünkü başka bir insanın ayaklarının derisini soyduğuna tanık olmak kimseye dilemeyeceğim bir şey.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.