Bu Aziz Patrick Günü’nü (ve ötesini) açmak için 10 İrlanda viskisi

Dublin’in Temple Bar’ına yapılacak bir gezi sizi, Yoncalı bir Guinness’in hala yeşil yürekli herhangi bir İrlandalı’nın kalbinde en çok gurur duyan içecek olduğuna ikna edebilir, ancak dünyanın dört bir yanında, sanki millet bir kez daha gurur duymaya başlıyor gibi görünüyor. patlayan viski sahnesinde bir kez daha.

İrlanda viskisi manzarası her zaman kişi başına dünyadaki herhangi bir ulustan daha fazla hafif, tatlı, pürüzsüz viski üretmekle ünlü olsa da, endüstrinin kendisi kolay bir zaman geçirmedi. En düşük noktasında, 1970’lerde, sadece iki damıtıcı kaldı.

Ama şimdi, ulus tekrar yürürlüğe girdi. İrlanda’nın Viski endüstrisi bir kez daha patlıyor ve birçoğu ülkenin altın ruhu için yeni bir altın çağın gelişini müjdeliyor. Her şey plana göre gidiyor, ülkedeki damıtma tesislerinin miktarı şu anda faaliyet gösteren 25’ten iki katına çıkacak ve birçoğu son on yılda açıldı ve bir zamanlar Jameson, Tullamore ve Bushmills gibi hakimiyet dönemini sona erdirmekle tehdit etti.

Bu, İrlanda Viskisinin en iyi özelliklerini somutlaştıran, sadece denemeniz için örneklenmek için yalvaran bir dizi fantastik Viski olduğu anlamına geliyor. Şu anda dünyanın karşı karşıya olduğu belirsizliğin gölgesinde kalan Aziz Patrick Günü’nde, doktorun emrettiği gibi geliyor.

İşte en iyilerinden bazılarını seçiyoruz.

Redbreast 12 yaşındaki tek pot hala İrlanda viskisi
Redbreast, İrlanda’nın en sürekli lezzetli viski üreticilerinden biri olarak uzun zamandır radarın altında uçtu ve 12 yaşındaki amiral gemisi, ağır şeritli bir Speyside scotch’unkine benzer tatlı, zengin lezzetler sunuyor. Çünkü hala tek pot, ancak, daha da pürüzsüz.

Dublin Liberties Copper Alley on yaşındaki İrlanda viskisi
Dublin’in kalbinde çalışan yeni bir içki fabrikası olan Dublin Liberties’in orta sınıf seçeneği, büyük bir meyve ve baharat dalgası vermek için yüksek kaliteli 30 yaşındaki Oloroso Şeri fıçılarında bitmiş, tartışmasız en iyisidir.

Connemara Orijinal turba tek malt İrlanda viskisi
Turba İrlanda viskileri son derece nadir görülen bir şeydir, ulusal pallatte genellikle Jameson gibi klasik İrlanda viskilerinin sağlama eğiliminde olduğu tipik pürüzsüz, vanilyalı notaları tercih eder. Bu nedenle Connemara, viskinin tatlı arpa, baharat ve vanilyalı meşe lezzetlerini bir miktar dumanla aşılayarak İrlanda ve Viski arasındaki çizgileri bulanıklaştıran özel bir damladır.

İrlandalı 12 yaşındaki tek malt İrlanda viskisi
Sadece Scorsese’nin bitişiğindeki adı nedeniyle popüler değil, Midleton damıtımevi’nde yapılan İrlandalı viski çeşitleri, Emerald Isle’daki kült tekliflerdir ve çoğu zaman stoğa geri döner dönmez satılır. 12 Yaşındaki, belki de daha fazla tatlılık ve zenginlik için ilk doldurulmuş eski Bourbon fıçılarında biraz daha uzun süre yaşlanan grubun en rafine halidir.

Yazarlar Bakır tencereyi hala İrlanda viskisini yırtıyor
Sizinki gibi sürekli kötümser gazetecilerle duygusal bir favori olmanın ötesinde, Yazarlar Gözyaşları da klasik İrlanda viskisi yapımının en gerçek ifadelerinden biri olarak kabul edilir. Bakır tencere hala çeşitliliği, İrlandalı damıtıcıların öncülüğünü yaptığı, üç kez damıtılmış ve daha sonra Amerikan Meşe bourbon fıçılarında yaşlanan, meyve ve şekerlemenin eşsiz bir kombinasyonu için geleneksel fotoğraflara geri dönüyor.

Glendalough pot hala İrlanda Viskisi
Blokta daha yeni bir isim olan ancak halihazırda ödülleri toplayan Dublin merkezli içki fabrikası Glenadlough, sürdürülebilirliğe özel bir odaklanma ile küçük parti İrlanda viskisi üretiyor ve fıçılarında ahşaba düşmek için ağaçları elle seçiyor. viskinin son bitirme yılı. Bakire İrlanda ağacına yapılan bu odaklanma, birçok İrlandalı damıtıcının tipik olarak kullandığı Avrupa ve Amerikan fıçılarının aksine, birçoğunun karşı konulmaz bulduğu kızarmış meşe ve vanilya aromalarını verir.

Yeşil Nokta
Yeşil Nokta kadar evrensel olarak sevilen 100 doların altında bir viski görmeniz nadirdir. Midleton distillery’nin izniyle 7 ve 8 yaşındaki viskilerin tatlı ve pürüzsüz bir karışımı olan Green Spot’u çevreleyen beğeni yıllardır neredeyse sabit ve iyi bir sebeple. Bu nedenle, neredeyse her zaman satılır, bu yüzden stokta bir şişe görürseniz, alın.

Tek Malt Teeling
Teeling, daha büyük yurttaşlarınınkine rakip olacak bir markayla uzun zamandır övünüyor, ancak yine de on ya da yirmi dolar daha az harcamayı tercih eden birçok kişi tarafından garip bir şekilde göz ardı ediliyor. Bu bir suç hatası. Teeling aslında geçen yıl dünyanın en iyisi olarak değerlendirilen tek maltı üretti, bu yüzden iyi Viski yapmayı biliyorlar ve düz tek malt ifadeleri yaşlanma tekniklerini ve yaş ifadelerini daha önce hiç yapılmamış bir şekilde birleştiriyor.

Yöntem ve Çılgınlık Tek Pot Hala
Method & Madness, Midleton’un kataloğundan çıkan en keskin ahırdır ve aynı zamanda cin yaratır. Bununla birlikte, viskileri, eski Bourbon fıçılarda uzun bir sürenin ardından Bakire Meşe fıçılarda bir finişle kendini ayırır.

Viski Ganimet İrlandalı Viski tatma paketi
İrlanda viskisi takdir yolculuğuna yeni başlayanlar, Whisky Loot’un St. Paddie’s Day İrlanda viskisi paketinden daha iyisini yapamazlardı; bu, İrlanda viskisi şişelerinin marka kokularının ve lezzetlerinin bir örneğini sunar. Sınırlı sayıdaki paket, Redbreast’in evrensel beğeni toplayan 15 yaşındaki Hyde 6 yaşındaki ve Dublin Liberties Copper Alley 10 Yaşındaki örneklemlerini içeriyor.

Yanıt yok

Bir cevap yazın