Kazanma Zamanını mümkün kılan çığır açan aktör Quincy Isaiah ile tanışın

DAHA BİR YIL ÖNCE QUİNCY ISAİAH OYUNCULUĞU BIRAKIP ORDUYA KATILMAK ÜZEREYDİ. ŞİMDİ SON DANSTAN BU YANA HBO’NUN EN BÜYÜK PRESTİJ SPOR DRAMASINDA MAGİC JOHNSON’I OYNUYOR.

Hbo’nun yeni prestij TV şovu Winning Time’ın ilk bölümünde bir sahne var: Lakers Hanedanlığı’nın Yükselişi Genç bir Magic Johnson’ın Los Angeles’taki Donald Sterling malikanesinde (LA Clippers’ın yasaklı eski sahibi) bir partiye götürüldüğü yer. Devasa evin tavandan tabana pencereleri, şehir manzarası ve basketbol sahası vardır. Magic Johnson, LA Lakers’ın yakında sahibi olan Jerry Buss ile içeri girdiğinde, herkes ona ve manyetik gülümsemesine çekilir.

Quincy Isiah benzer bir konakta oturuyor — bu kez Sydney’in Vaucluse’unda Liman Köprüsü’ne bakan, ancak aynı pencerelere ve basketbol sahasına sahip – ve tıpkı Isaiah’ın Kazanma Zamanında oynadığı Johnson gibi, Isaiah’da da var. Binada şöyle bir enerji var: “o altı metrelik gülümsemeyi uzun süre göreceksin.”

Ancak, Isaiah’ın Michigan’daki memleketinden 90 dakika uzakta büyüyen Johnson gibi, bunun bir garanti olmadığı bir zaman vardı ve küçük kasaba Orta Amerika’dan La’nın büyük şehir ışıklarına büyük bir hamle her şeyi değiştirdi. Johnson’ın aksine, Isaiah’ın Los Angeles’a taşınması onun hemen başarısına yol açmadı.

“İki yıldır oradaydım ve 100 doların üzerinde para ödeyen hiçbir şey ayırtmamıştım” diyor, ancak daha sonra ‘bazı basketbol rolü’ için gizemli bir seçmelere girdi, bir geri arama yaptı, eski Laker Rick Fox ile kapsamlı bir antrenman yaptı. Isaiah’ı kusmaya çalıştı ve sonunda Magic Johnson’ın Kazanma Zamanındaki mucize rolünü aldı.

Şimdi, Avustralya’da basın turları yapıyor ve LeBron James 56 puan düşürürken Lakers oyunlarında Matthew Stafford (Isaiah’ın çocukluk takımı Detroit Lions’ın eski oyun kurucusu) ile buluşuyor.

GQ, büyük molası hakkında konuşmak için Sydney’deki Isaiah’ı yakaladı, Adam Mckay’den (Büyük Kısa, Üvey Kardeşler) sihirli telefon görüşmesini ve kariyerinden ne istediğini aldı.

GQ: Bunu birkaç yıldır bir aktör olarak yapmaya çalışıyordun ve bu işi almadan önce onu terk etmeyi düşünüyordun. Nasıl oldu bu?

QUİNCY ISAİAH: İki yıldır oradaydım ve 100 doların üzerinde ödeme yapan hiçbir şey için rezervasyon yaptırmamıştım. Bu yüzden üniversitede futbolla oyunculuğa yaptığım gibi bir pivot yapmam gerektiğini hissettim ve ordu yapmayı düşündüğüm bir şeydi. Ailemdeki kişilerin babam, amcalarım, Dedem, bir şey bir şey oldu. Eğitimi istedim, iyi paraydı, başka bir derece alabilirdim. Ciddi ciddi araştırdığım bir şeydi. Aslında test yaptırıp muayene olmam gerekiyordu ama beni geri aramadılar. Ve şükürler olsun ki, birkaç ay sonra bu seçmelere katıldım ve sonunda kalmamı sağlayan da buydu.

‘İşte bu, başardım’ dediğinin farkına vardığın sihirli bir telefon var mıydı?

Yavaş bir yanıktı. Seçmeleri yaptım, hiçbir şey düşünmedim ve sonra geri aramayı aldıktan sonra, oyuncu yönetmeni Francine [Maisler] beni yürüdü ve telefonumu yakın tutmamı ve başka konser rezervasyonu yapmamamı söyledi. temelde. O, ‘bu harika bir seçmeydi, sadece yakın tut’ gibiydi.

Bu noktada, sahip olduğumu hissetmedim, ama ‘Tamam, belki yapabilirim ve eğer sahip değilsem, bu büyük bir projeye yeterince yaklaşıyor’ gibiydim. Bu gerçek hissettirdi ve sonra bir kez basketbol denemesini yaptıktan sonra, ‘Tamam, rezervasyon yaptırmak üzere olmasaydım beni tüm bunlara maruz bırakmayacaklarını biliyordum. Ondan bir saat sonra Adam McKay ve Francine ile bir telefon aldım ve rolü benim ayarladığımı söyledi.

Tepkin ne oldu?

Evet, [güler] çığlık attım.

Sessiz telefon koymak zorunda kaldım. Çığlık attım ve daireler çizdim. Sesi kapattım, onlara ‘teşekkür ederim, sizinle çalışmayı dört gözle bekliyorum’ dedim, telefonu kapattım, tekrar yaptım, sonra annemi aradım ve o da yaptı.

Rolün olduğunu öğrendikten sonra gerçekten duyurulmaya kadar, nasıl ’sus sus’ tutmak zorundaydın?

Dürüst olmak gerekirse, zaten insanlara pek bir şey anlatmıyorum, bu yüzden benim için o kadar da zor değildi. Pek bir şey söylemedim. Ben sadece ‘insanlar ne olacağını bile bilmiyor’ gibiydim. Çok havalıydı, kendi küçük sırrım gibiydi. Ama en iyi arkadaşlarıma ve aileme bunun harika olduğunu söyledim.

Seni tanıyan oldu mu?

Bir kaç defa. Hepsi Laker maçlarındaydı. John [C. Reilly] ile birlikte olduğum zamanları gerçekten saymıyorum çünkü elbette.

Fragman ilk düştüğünde bir maçtaydım ve biri bana geldi ve ‘Hey, bu şovun çıkması için gerçekten heyecanlıyız. Seninle bir fotoğraf çekebilir miyim? O tek zamandı. Henüz sokakta falan olmadı.

Kendin için ne görüyorsun, şimdi bu ilk büyük rolün var, 10 yıl, beş yıl sonra, oyunculuk kariyerinden ne istiyorsun?

Gerçek karakterleri canlandırabileceğim herhangi bir alana dokunmayı çok isterim. Eğer bu sınırlı bir diziyse, eğer filmse ya da çizgi filmse – ne olursa olsun, oyunculuk kaslarımı germeye ve gerçekten iyi bir rol kataloğu oluşturmaya istekliyim. 15, 20, 30 yıl sonra geriye dönüp şöyle olmak istiyorum, ‘Sağlam bir iş yaptım.’

Yanıt yok

Bir cevap yazın